Czy problemy z pamięcią świadczą o menopauzie?

Witam. Mam pytanie. Mam 46 lat. Od kilku miesięcy zauważyłam u siebie, że mam problem z pamięcią. Zawsze miałam dobrą pamięć i dlatego teraz jestem bardzo zaniepokojona. Zapominam co mam zrobić , co zrobiłam. Dotyczy to nawet najprostszych czynności. Byłam badana neurologicznie i byłam też u psychologa. Wszystko jest w porządku. Czy jest to może początek menopauzy? Miesiączkuje co miesiąc. Bardzo proszę o poradę, ponieważ jest to dla mnie duży problem. Pozdrawiam. Teresa.

Witam!
Menopauza nie objawia się zaburzeniami pamięci. Problemy z koncentracją naśladują zaburzenia pamięci, ale jest to inna przypadłość. Być może podłoże tych dolegliwości jest nerwicowe, jakieś stresy, kompleksy, niepokoje - może warto w tym kierunku poszukać?
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.

Dzień Dobry Pani,

Z Pani opisu symptomatycznego, nie widzę powodu do niepokoju.
Myślę, że badanie neuropsychologiczne (kontrolnie), byłoby pomocne celem rozwiania Pani obaw.

Natomiast mam pytanie, jak jest u Pani z suplementacją, przede wszystkim czystym biologicznie magnezem, wit. B 1, B 2, B 6, wit. D 3, kwasem foliowym?

Deficyty w/w mają znaczący wpływ na funkcje pamięciowe.

Serdeczności i pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com