Skąd u mnie właśnie takie problemy z pamięcią?

mam problemy z pamięcią. Jestem w klasie maturalnej.czytając tekst ze zrozumieniem ostatnio po krótkim zdaniu nic nie pamiętałam, nic nie rozumiałam np. słowo Sybir nie mogłam z niczym skojarzyć czytałam je i nie wiedziałam o co chodzi albo stosowny,niestosowny tak samo. Nie wiem co się dzieje sprawie mi nawet momentami napisać swoje imię (ostatnio musiałam napisać je w pionie i sprawiło mi to duży problem) nic nie rozumiem z tekstu i nauka tak samo...pomóżcie

Dzień dobry.

Sądzę, że powinna Pani porozmawiać ze swoimi opiekunami o pojawiających się dolegliwościach.
Myślę, że godnym rozważenia jest wizyta u psychiatry oraz psychoterapeuty.

Życząc odwagi i powodzenia,
Dariusz Pysz-Waberski

Witam,

Jeśli problemy z koncentracją i pamięcią pojawiły się nagle - bez wyraźnej przyczyny np. urazu głowy lub innych dolegliwości somatycznych np. migren, to ze względu na klasę maturalną - stresujący czas przygotowań do matury można postawić hipotezę, że przyczyny będę psychologiczne nie zaś neuropsychologiczne.
Aby jednak uzyskać rzetelną informację, musiałaby Pani skonsultować się bezpośrednie z psychologiem, może to być psycholog szkolny bądź w z publicznej poradni Psychologiczno - Pedagogicznej, z której ma Pani prawo bezpłatnie korzystać jako uczeń. Tego typu poradnia to dobry kierunek ze względu i na to, że ma Pani szansę zdobyć tam wiedzę jak poprawić koncentrację uwagi i pamięć jak i popracować nad aspektem emocjonalnym.

Życzę powodzenia!
Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek
www.synovial.pl