Skąd u mnie problemy z pamięcią?

Mam 30 lat od około 10 lat mam problem z pamiecią zapamiętywaniem dat mijsc przedmiotów nazewnictwem nie pamiętając gdzie położyłam daną rzecz częste oddawanie moczu wymioty brak apetytu osłabienie fizyczne ciągła chęć snu bóle serca i brzucha oraz głowy z tyłu często czerwona twarz lub blada w krótkim czasie duża utrata wagi język koloru żółtego częsta płaczliwośc

Witam!
Wskazana pełna diagnostyka. Badanie fizykalne, podstawowe badania laboratoryjne, badanie neurologiczne, RM głowy, EEG. Jeżeli wszystko wyjdzie prawidłowo - konsultacja psychiatryczna z testami projekcyjnymi i leczenie zaburzeń nerwicowych. Drogę można skrócić i zacząć od razu od psychiatry!
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.

Witam,

skargi na zaburzenia pamięci w Pani wieku mają najczęściej podłoże psychogenne- związane z zaburzeniami depresyjnymi czy nerwicowymi. Wskazuje na to min. płaclziwość, brak apetytu, nadmierna senność, różne dolegliwości bólowe o zmiennej lokalizacji.
Przed wizytą u psychiatry zaleciłbym wykonanie podstawowych badan krwi (w tym morfologii, tarczycy- TSH oraz poziomu witaminy B12).

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam Panią
Problemy z pamięcią i koncentracją u ludzi młodych
najczęściej spowodowane są brakiem snu, stresem,
przemęczeniem, lub zażywaniem substancji psychoaktywnych.
Często towarzyszą też nerwicy, stanom lękowym i depresji.
Pani Objawy wskazują na zaburzenia nerwicowe,
jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby podjęła Pani leczenie
lub psychoterapię.
W takim przypadku najlepszym sposobem dotarcia
do przyczyny i znalezienia właściwego rozwiązania
problemu jest konsultacja z psychologiem
i ewentualnie terapia psychologiczna.
Jeżeli żadne z powyższych u Pani nie występują,
to należy koniecznie skonsultować problem z neurologiem,
który pokieruje dalszą ścieżką diagnostyczną.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl