Dlaczego mam problemy z pamięcią długoterminową?

witam,od pewnego czasu mam problem z pamięcią długotrwałą . kiedyś uczyłem sie,dużo razy powtarzając az zapominałem ,ale na drugi dzień wszystkio umiałem.teraz uczę się i na drugi dzień praktycznie nic nie umiem.

Witam,

Pana problem opisałbym bardziej jako kłopoty z zapamiętywaniem- a więc utrwalaniem informacji z pamięci krótkotrwałej na długotrwałą.
Przyczyn może być kilka. Jednym z istotnych czynników jest np. prawidłowa jakość i długość snu. Podczas snu nocnego następuje konsolidacja śladów pamięciowych a więc utrwalanie pamięci (zapamiętywanie nabytych informacji). Trudności z koncentracją i zapamiętywaniem mogą towarzyszyć również zaburzeniom depresyjnym czy lękowym (nerwicowym). W sytuacji odczuwanego stresu, napięcia i niepokoju zapamiętywanie może być znacznie pogorszone.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl