Co jest przyczyną problemu z zasypianiem?

Mam problem z zasypianiem czuję jakby serce mi przestawalo bić staram się wręcz kontrolować oddech są momenty że czuję jakbym spadała w dół gdy serce zwalnia dzieje się tak tyko w nocy.Co może być przyczyną?

Witam,

przyczyną mogą być zaburzenia lękowe (nerwicowe)- które dość często dają zaburzenia snu oraz nasilają sie w godzinach wieczorno-nocnych.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Dzień dobry. Zaburzenia snu są częstym objawem trudności o podłożu psychologicznym. Proszę rozważyć konsultację psychologiczną. Z pewnością będzie pomocna i pozwoli na zaplanowanie działań wspierających w uporaniu się z problemem. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Witam Panią
Opisane przez Panią objawy wskazują na zaburzenia nerwicowe,
jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Żeby skutecznie Pani pomóc, należy dotrzeć do źródła problemu,
poznać dokładnie jego naturę i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl