O czym mogą świadczyć zaburzenia świadomości?

Od malego miałam objawy, że zapadam się pod ziemie, zaraz zemdleje, jakbym wyszła z siebie i stała obok swojego ciała. Budziłam się w nocy - to samo uczucie. Mama dawała mi wtedy krople na uspokojenie. W ciągu życia te objawy się pojawiały częściej lub rzadziej. Nie wiem czy to jest zwiazane z nerwami czy z sercem. Wrazenie malych pluc.Obecnie mecze sie 3 lata z czyms taki plus szybkie bicie serca uderzenia goraca i skoki cisnienia. Ekg ok jedynie zalamek U-do zaakceptowania, echo ok.Co mi jest?

Witam Panią
Pani objawy mogą sugerować zaburzenia nerwicowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą
a przede wszystkim z psychoterapeutą.
Terapeuta pomoże Pani zrozumieć psychiczne konflikty
powstałe na przestrzeni życia, które przyczyniły się
do powstania opisanych przez Panią zaburzeń
oraz odzyskać równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam,

jeśli przyczyny kardiologiczne zostały wykluczone podejrzewam, że objawy mogą mieć podłoże nerwicowe- konkretnie zespołu derealizacji-depersonalizacji.
Polacałbym wizytę u psychiatry, która pomoże postawić jednoznaczną diagnozę i zaplanować odpowiednie leczenie

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl