O czym świadczy słabe samopoczucie i ból głowy?

Witam! Czy może mi ktoś wytłumaczyć moje samopoczucie? Codziennie jest mi słabo, boli mnie głowa od strony potylicy zawsze po przebudzeniu, ciągle burczy mi w brzuchu, dziwne przeskoki w okolicach serca, bezsenność, przebudzam się często w nocy z dziwnym kręceniem w głowie i czuje dziwny zapach w nosie, często przed snem trzęsą mi się nogi jakby było mi zimno, uczucie omdlenia, suchość w ustach, "piszczenie w głowie" jest tego więcej.. i bardziej skomplikowane w opisaniu.. ( Trwa to już 4 lata)

Witam,

objawy mogą wskazywać na zaburzenia lękowe uogólnione (GAD- general anxiety disorder).
Jest to przewlekłe, wolno płynące, bezprzedmiotowe stany niepokoju i poczucia zagrożenia, utrzymujące się uporczywie przez cały czas i nie modyfikowane zewnętrzną sytuacją. Zaburzenia te trwają ze zmiennym nasileniem, przez co najmniej 6 miesięcy.Objawy lękowe nasilone są przez zaburzenia snu, nadmierną potliwość a także objawy somatyczne jak: napięcie mięśniowe, przyspieszenie akcji serca i oddychania, zaburzenia układu pokarmowego i moczowo-płciowego. GAD ma zawsze charakter przewlekły, rozciągnięty w czasie o różnym nasileniu w swoim przebiegu.
GAD jest najczęściej występującym zaburzeniem lękowym, powodującym częstsze kontakty z lekarzem rodzinnym niż psychiatrą- radziłbym udać się na wizytę u psychiatry- ten pomoże dobrać odpowiednie leczenie.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam Pana
Czy wykonywane były jakieś badania diagnostyczne?
Aby rzetelnie odpowiedzieć na Pana pytanie,
należałoby przeprowadzić z Panem wnikliwy wywiad,
by zbadać okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Objawy, które Pan opisuje są charakterystyczne
dla zaburzeń nerwicowych, jednak rzetelną diagnozę
można postawić tylko podczas osobistej konsultacji.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pana problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pan rozpoczął
leczenie, psychoterapię.
Zachęcam Pana do podjęcia terapii zanim pojawią się
kolejne objawy.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl