Skąd te plamy przy zaburzeniach lękowych?

Witam. Lecze się na nerwice i mam takie zaburzenia depresyjno lękowe samoistnie się wzięły. Mam łatwo powstające się siniaki ale badania krwi, tarczycy sa ok. Tak samo lekko się puknę w czoło, gdzieś na twarzy i od razu albo plama czerwona albo jak mocniej kilka razy to wielki guz i siniak.Co się dzieję? Tomografia komputerowa ok

Witam, samoistnie nic się nie bierze. Jakiś powód zawsze jest.
W jaki sposób się Pani leczy, jeżeli lekami to mogą być skutki
uboczne. Pozdrawiam

Witam,

leki z grupy SSRI (przecidwdepresyjne/przeciwlękowe) mogą powodować wydłużenie czasu krzepnięcia krwi oraz łatwiejsze powstawanie siniaków- więc chyba w tym leży ich przyczyna.
Związane jest to z tym, iż serotonina- poza wpływem na nastrój i objawy lękowe- bierze udział w procesie agregacji (zlepania się) płytek krwi podczas krzepnięcia krwi

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam Panią
Wnioskuję, że nerwicę i zaburzenia depresyjno - lękowe
leczy Pani tylko farmakologicznie.
Jeżeli badania lekarskie nie wyjaśniły przyczyny powstawania
plam i siniaków, to faktycznie mogą być one skutkiem ubocznym
przyjmowanych leków.
Powinna Pani też wiedzieć, że środki farmakologiczne
nie leczą nerwicy ani zaburzeń depresyjno - lękowych
i nie rozwiązują Pani problemów, jedynie tłumią objawy.
Jeżeli chciałaby Pani skutecznie pozbyć się problemu
i wyleczyć z nerwicy, zaburzeń depresyjno - lękowych
i ich konsekwencji, to zachęcam do skorzystania z psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl