Jak stosować antydepresanty?

Lekarz psychiatra zmienił mi lek Sulpiryd 100 raz dziennie na Coaxil raz dziennie ze względu na wyciek mleka z piersi i drzenie i pieczenie ciała.Po 4 dniach brania Coaxilu wróciłam do Sulpirydu,bo bardzo źle się zaczęłam czuć.Kołatanie serca,zawroty głowy,wzrost ciśnienia krwi i silne pieczenie rąk,nóg i twarzy jakby prąd chodził mi po ciele.Wizytę u lekarza mam za miesiąc nie wiem czy wrócić z powrotem do Coaxilu tylko zwiększyć dawkę do 3 jak jest w ulotce leku.Mam nerwicę depresyjną.

Witam,

sulpiryd niestety ma szereg działań niepożądanych, jest poza tym lekiem przeciwpsychotycznym, który w małych dawkach ma działanie przecilękowe i nie jest typowym lekiem w zaburzeniach depresyjno-nerwicowych.
Dawka terapeutyczna Coaxilu to 2 lub 3 tabletki dziennie- jest to lek zazwyczaj bardzo dobrze tolerowany ale nie zawsze skuteczny. Objawy uboczne- które mogą wystąpić na początku leczenia powinny w ciągu kilku dni ustąpić.
Zmiany leków najlepiej konsultować ze swoim lekarzem, który prowadzi leczenie i zna dokładnie objawy- trudno o trafną ocenę przy kontakcie jedynie wirtualnym i wyrywkowych informacjach...

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Dzień dobry. Farmakoterapia często niesie za sobą skutki uboczne. Jednocześnie objawy opisane przez Panią mogą być także somatycznymi symptomami samych zaburzeń emocjonalnych. Leczeniem właściwym w przypadku nerwicy jest psychoterapia. Jeżeli jej Pani nie podjęła, bardzo możliwe, że objawy mogą nawracać nasilając się w czasie. Pozdrawiam.

Witam Panią
Kwestię zmiany czy zwiększenia dawki leków powinna
Pani skonsultować z lekarzem prowadzącym.
To on zna Pani organizm, historię Pani choroby
i posiada stosowną wiedzę na temat przepisywanych leków.
W żadnym wypadku nie należy samej, bez konsultacji
z lekarzem, zwiększać dawki leku.
Warto też w proces leczenia wprowadzić psychoterapię,
która jest skutecznym i odpowiednim leczeniem zaburzeń
nerwicowo – depresyjnych.
Środki farmakologiczne bowiem nie leczą zaburzeń
nerwicowo – depresyjnych i nie rozwiązują Pani problemów,
jedynie tłumią objawy.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia
nerwicowo – depresyjne, należy dotrzeć do źródła problemu,
czyli przyczyny Pani nerwicy, depresji i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl