Czy to efekt zmiany leków na nerwicę?

Witam.Lekarz zmienił mi lek na nerwice na Coaxil.Zmiany dokonał ,bo źle się po nim czulemPierwsze opakowanie kazał mi brać po jednej tabletce dziennie.W ulotce pisze,ze stosować 3 razy dziennie.Poprzedni lek miałem Sulpiryd 100,raz dziennie.Biorę dopiero trzeci dzień,ale mam zawroty głowy i ciężką głowę,piecze mnie ciało.Czy to efekty zmiany leków?Lekarz psychiatra kazał mi przyjsc na wizyte pod koniec brania pierwszego opakowania.

Dzień dobry. Farmakoterapia jest leczeniem wspierającym i oddziałuje na objawy. Bardzo często przynosi efekty w okresie przyjmowania leków i ewentualnie jakiś czas po ich odstawieniu. Leczeniem właściwym jest psychoterapia. Czy podjął Pan taką formę leczenia? Interwencja terapeutyczna skupia się na eliminowaniu przyczyn i pozwala na trwałą poprawę funkcjonowania, również bez leków. Pozdrawiam.

Witam Pana
Organizm ludzki różnie reaguje na zmianę czy odstawienie leku,
co w dużej mierze zależy też od wrażliwości osobniczej pacjenta.
Kwestię skutków ubocznych stosowanych leków powinien Pan
skonsultować z lekarzem prowadzącym.
To on zna Pana organizm, historię Pana choroby
i posiada stosowną wiedzę na temat przepisywanych leków.
Wnioskuję, że nerwicę leczy Pan tylko środkami
farmakologicznymi. Jest to leczenie objawowe, bowiem
środki farmakologiczne nie leczą nerwicy i nie rozwiązują
Pana problemów, jedynie tłumią objawy.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami nerwicy oraz jej konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pan zdrowie, spokój
i równowagę wewnętrzną.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl