Jakie leki należy podawać przy nerwicy?

Witam Mam silna nerwice i lekarz mi przepisal 25 mg leku Perazin na sen plus antydepresant . Trittico na mnie nie działa,po Mitrazapinie tyje . Wiem że są leki bezpieczniejsze od Perazinu. Lekarz na mnie nie ma pomysłu . Jedynie z tego co działa to lek chlorprotriksen na sen ale nie na lęk . Czy chlorprotriksen jest szkodliwym lekiem ? Również byla mowa o leku kwetapina Ale ona mnie nie usypia i wzmaga apetyty . Lekarz niema na mnie pomysłu. Pozdrawiam

Szanowny Panie,
kwestie leków najlepiej omówić z prowadzącym lekarzem psychiatrą, który zna całą Pana historię choroby. Jeżeli Pana lekarz ma wątpliwości, to może warto zasięgnąć 2 opinii? Proszę również rozważyć psychoterapię, która jest 2 sposobem leczenia objawów nerwicowych. Psychoterapia w połączeniu z farmakoterapią często przynosi największe korzyści. W tym celu może się Pan zgłosić do Poradni Zdrowia Psychicznego w Pana okolicy i skonsultować się z psychologiem lub psychiatrą, który jest jednocześnie psychoterapeutą.
Pozdrawiam serdecznie,

Dzień dobry. Leczeniem właściwym zaburzeń o podłożu emocjonalnym jest psychoterapia. Farmakoterapia jest tylko rozwiązaniem doraźnym i tylko, gdy stan pacjenta tego wymaga. Interwencja psychoterapeutyczna jest jedynym leczeniem, która skupia się na usunięciu przyczyn. Leki oddziałują na objawy. Proszę podjąć działania w tym kierunku. Pozdrawiam.

Witam Pana
Przyczyną zaburzeń nerwicowych są przede wszystkim czynniki
natury psychologicznej, np. silny lub długotrwały stres,
wypierane przez lata ze świadomości bolesne czy traumatyczne
doświadczenia z przeszłości, uraz psychiczny itp.
Żeby skutecznie Panu pomóc, należy dotrzeć do źródła problemu,
poznać dokładnie jego naturę i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl