Co znaczy przemęczenie, bezsenność, nerwica, zawroty głowy, derealizacja?
Przemęczenie, bezsenność, nerwica, zawroty głowy, derealizacja, depersonalizacja, szumy w uszach, wydzielina w gardle, brak apetytu, bardzo dziwne sny, uczucie ucisku w zatokach, chwianie nastroju ( czuje się albo bardzo źle albo tragicznie bez wyjątków na dobre), wzdęcia, trudności w oddychaniu,pobudki rano to koszmar. Mam tak od 3 lat. Leczyłem sie u psychiatrów 2 lat po antydepresantach jest 3x gorzej. Endokrynolog nic nie wykrył. Testy wziewne i na tarczyce są w porządku. Może candida?

MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu
Witam Pana
Jeżeli zdiagnozowano u Pana nerwicę, to ona może
powodować dolegliwości, które Pan opisuje.
Zaburzenia nerwicowe bardzo często przyczyniają się
do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów
somatycznych, również takich jak zawroty głowy, bezsenność,
uczucie duszności, obniżenie nastroju i wiele innych.
Stany derealizacji i depersonalizacji zwykle zdarzają się
w szczególnie obciążających sytuacjach lękowych.
Umysł, broniąc się przed poczuciem zagrożenia, powoduje
odcięcie od otaczającej rzeczywistości całkowicie
zniekształcając jej odbiór.
Napisał Pan, że leczył się Pan przez 2 lata farmakologicznie,
a po antydepresantach czuje się Pan 3 razy gorzej.
Powinien Pan jednak wiedzieć, farmakologia jest leczeniem
objawowym. Środki farmakologiczne nie leczą Pana
dolegliwości i nie rozwiązują Pana problemów,
jedynie tłumią objawy.
Żeby skutecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe
i ich konsekwencje, , trzeba poznać dokładnie naturę
Pana problemu, dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl