Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza opis EEG u 34-latka?

Dzień Dobry. Proszę o interpretację wyników. Cierpię na przewlekłe codzienne bóle głowy i zaburzenia snu od 10 lat. Badanie EEG Czynność podstawowa prawidłowo zróżnicowana przestrzennie, w odprowadzeniach ciemieniowo potylicznych utworzona z fal 8-9 Hz o amplitudzie do 30 uV. Rz obecna. W zapisie spoczynkowym obustronnie z przewagą w okolicach czołowo-przednioskroniowych i z niewielką lateralizacją na stronę lewą rejestrują się liczne grupy fal o częstości alfa o zaostrzonym rysunku, fal theta 6-7Hz i poj fal ostrych o amplitudzie do 80 uV. Kilkakrotnie zarejestrowano napadową uogólnioną synchronizację zmian HV nieznacznie nasila zmiany. FS aktywuje zmiany. Czy ww opis może powodować bóle głowy. Dziękuje za odpowiedzi.
MĘŻCZYZNA, 34 LAT 7 miesięcy temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

OPIS EEG DO INTERPRETACJI Cierpię na przewlekłe codzienne bóle głowy i zaburzenia snu od 10 lat. Badanie EEG Czynność podstawowa prawidłowo zróżnicowana przestrzennie, w odprowadzeniach ciemieniowo potylicznych utworzona z fal 8-9 Hz o amplitudzie do 30 uV. Rz obecna. W zapisie spoczynkowym obustronnie z przewagą w okolicach czołowo-przednioskroniowych i z niewielką lateralizacją na stronę lewą rejestrują się liczne grupy fal o częstości alfa o zaostrzonym rysunku, fal theta 6-7Hz i poj fal ostrych o amplitudzie do 80 uV. Kilkakrotnie zarejestrowano napadową uogólnioną synchronizację zmian HV nieznacznie nasila zmiany. FS aktywuje zmiany. " Niewielkie zmiany; wrażliwość na hiperwentylację !!

Zmiany opisane w EEG , moga mieć różne tło, nawet zaburzenia elektrolitowe, inne;

Warto przeanalizować wszystkie możliwe przyczyny bólów i zawrotów głowy, łącznie z zaburzeniami nastroju, napięciem, niepokojem, obawami i stresami...;

Jaki stan ogólny? Jakie inne objawy ; do obserwacji i pełnej oceny ; Konieczna pełna konsultacja neurologiczna ; pełna ocena; wywiad i badanie ; Jaki stan ogólny i neurologiczny, jaki nastrój; Konieczne badanie , analiza dotychczas wykonanych badań ; jakie leki, inne obciążenia , Jaki rodzaj pracy i tryb życia ; inne schorzenia; Nawyki, nastrój, sen etc

Pozdrawiam i zapraszam

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy