Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak ocenić ten opis EEG u 29-latki?

Proszę o ocenę wyniku EEG: Badanie w czuwaniu, czynność podstawowa zróżnicowana przestrzennie, zaznaczona asymetria półkulowa w odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych PPM składa się z rytmu alfa 8-9 Hz, o amplitudzie do ok. 30uV, oraz fragmentów niskonapięciowej czynności beta, w odprowadzeniach skroniowo-ciemieniowo-potylicznych LPM składa się z serii fal theta 5-6 Hz, oraz alfa 12,5-13,5 Hz, o amplitudzie do 30 uV, na tym tle okresowo w grupach i seriach rejestrują się fale delta 1,5-2,5 Hz, o nieco wyższej amplitudzie do 70 uV. Rz zaznaczona. Hv i FS bez wpływu na zapis. Zmiany w lewj półkuli mózgu pod postacią fal wolnych theta i delta na tle zachowanej czynności podstawowej. Bez czynności podstawowych.
KOBIETA, 29 LAT 3 miesiące temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

OPIS Badania EEG do interpretacji klinicznej " EEG: Badanie w czuwaniu, czynność podstawowa zróżnicowana przestrzennie, zaznaczona asymetria półkulowa w odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych PPM składa się z rytmu alfa 8-9 Hz, o amplitudzie do ok. 30uV, oraz fragmentów niskonapięciowej czynności beta, w odprowadzeniach skroniowo-ciemieniowo-potylicznych LPM składa się z serii fal theta 5-6 Hz, oraz alfa 12,5-13,5 Hz, o amplitudzie do 30 uV, na tym tle okresowo w grupach i seriach rejestrują się fale delta 1,5-2,5 Hz, o nieco wyższej amplitudzie do 70 uV. Rz zaznaczona. Hv i FS bez wpływu na zapis. Zmiany w lewj półkuli mózgu pod postacią fal wolnych theta i delta na tle zachowanej czynności podstawowej. Bez czynności podstawowych. " ?? napadowych ?

Wazny Pacjent, objawy, wyniki, pełna hiztoria leczenia Pozdrawiam i zapraszam

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy