Co oznacza mój zapis EEG?

Proszę o interpretację badania EEG: Czynność podstawowa EEG zróżnicowana przestrzennie, w odprowadzeniach ciemieniowo - potylicznych utworzona jest z rytmu alfa 9 - 10 Hz o amplitudzie do 30 uV oraz składnika beta. Rz obecna. W okolicach skroniowych ze zmienną przewagą strony rejestruje się grupy fal theta 5 - 7 Hz o ampl. do 60 uV wymieszane z pojedynczymi poronnymi falami ostrymi, rzadziej pojedyncze fale 3 - 4 Hz o ampl. do 90 uV. Hw - nasila zmiany z tendencją do szerzenia się na sąsiednie okolice. Fs nie aktywuje EEG. Orzeczenie: zapis z obecnością niewielkich zmian o charakterze napadowym w okolicach skroniowych, nasilających się pod wpływem Hw. Mężczyzna 29 lat.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna ocena przez lekarza specjalistę neurologa

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.