Jak ocenić opis EEG u 21-latki?

Proszę o interpretację wyniku EEG. W czuwaniu: czynność podstawowa prawidłowo zróżnicowana przestrzennie. W okolicach ciemieniowo-potylicznych rejestrowano czynność alfą o częstotliwości 9-10HZ o amplitudzie 120 uV, w okolicach przednich niskoamplitudową czynność beta. RZ - obecna FS - nie aktywuje zmian HV - nie aktywuje zapisu Nieprawidłowości: W czasie senności rejestrowano uogólnione serie fal theta 4-5 HZ, niekiedy o ostrym rysunku.

Witam! Przedstawiony przez Panią opis badania nie wskazuje na patologię - przy senności lub zasypianiu dochodzi do zwolnienia zapisu, nawet pojawiają się "wrzeciona snu". Wymuszona bezsenność jest stosowana jako próba aktywacyjna. Najlepiej badanie powtórzyć jako badanie standardowe i po nieprzespanej nocy. Powodzenia W. Łuczkowski.