Jak leczyć problemy z zapamiętywaniem?

słaba pamięć od zawsze, w dzieciństwie psycholog powiedział mi, że mam duże trudności w nauce, nawet przed wizytą to wiedziałem, byłem na kursie pamięciowym w szkole pomógł, ale teraz biorę leki psychiatryczne i mam wrażenie, że ta pamięć jest jeszcze gorsza, niby znam różne techniki pamięciowe, a nadal mam problemy z zapamiętywaniem jak znacząco poprawić pamięć i czy są jakieś ograniczenia w pamięci?

Jakie leki Pan bierze? To dość istotne, ponieważ niektóre leki mogą powodować zaburzenia funkcji poznawczych - czyli m. in. pamięci.
Jeśli chodzi o jej polepszenie, polecam technikę pomarańczy - (znajdzie ją Pan w internecie), stosowanie mnemotechnik pamięciowych (czyli z pewnością to, co miał Pan na kursie w szkole) lub gry/aplikacje mobilne, które ćwiczą zapamiętywanie. Codzienne ćwiczenia mogą pomóc, jednak powinien Pan skonsultować się również z lekarzem, który wypisuje Panu leki.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana Serdecznie,

Pamięć można poprawić poprzez systematyczne ćwiczenie technik pamięciowych.
.
Na poprawę koncentracji wpływa regularna aktywność fizyczna, najlepiej na świeżym powietrzu, techniki relaksacyjne, medytacja, joga, jak również
suplementacja, szczególnie wit. B 1, B 2,B 6, B 12, wit, D 3, magnez i kwas foliowy.

Niedobór w/w powoduje znaczące deficyty poznawcze.

Z przesłaniem tylko zadowalającego zapamiętywania,
Irena Mielnik-Madej