Jak rozwiązać problem z pamięcią?

Od dziecka mam problemy z nauką, niby znam techniki pamięciowe, ale to wciąż za mało, ostatnio miałem testy poznawcze u psychologa, a wyszło, że mam dobrą pamięć słuchową, gorzej z teorią jak się uczę i pamięcią wzrokową, jak rozwiązać ostatecznie ten problem?

Witam,
pamięć wzrokową ćwiczy się poprzez układanie, np. puzzle, inną formą ćwiczenia funkcji poznawczych są krzyżówki. Chodzi o pewnego rodzaju sortowanie, czy segregowanie przedmiotów, obrazków, figur, liter według określonych cech lub zasad w celu ćwiczenia umiejętności prawidłowego ich rozpoznawania, różnicowania i wyodrębniania spośród wielu różnych, a także bardzo podobnych. Ćwiczenie pamięci wzrokowej polega na:
wyliczaniu jak największej liczby zapamiętanych przedmiotów znajdujących się w otoczeniu lub na obrazku, zapamiętywaniu układu przedmiotów, ich wzajemnego położenia, liczby, kształtów.
Można ćwiczyć każdego dnia przechodząc ulicą, zapamiętywać szczegóły jakie mijamy w drodze do domu, często jest tak, że przechodzimy automatycznie, nie znamy wszystkich nazw ulic. Zachęcam do poczytania;
https://evrikak.pl/info/10-najbardziej-skutecznych-metod-rozwoju-pamieci-wzrokowej/
http://www.superumysl.pl/treningi/6/trening_pami%C4%99ci?gclid=EAIaIQobChMI4O2mgvKv2QIVEpSyCh21-gvJEAMYASAAEgJc-vD_BwE
http://junioracademy.pl/poradnik-rodzica/gry-i-zabawy-rozwijajace-funkcje-wzrokowe-uwaga-pamiec-spostrzegawczosc-analiza-synteza-dziecka-3-4-5-6-letniego/
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panu,

Odpowiadając na Pana pytanie, chciałabym Pana zainspirować do nabycia umiejętności relaksacyjnych, medytacyjnych, co byłoby pomocne w poprawie funkcji poznawczych.

Fundamentalnym elementem w poprawie aktywności poznawczej jest regularna aktywność fizyczna (najlepiej na powietrzu.., kiedy nie ma smogu...) oraz aplikacja codziennego zapotrzebowania na witaminy/minerały, takie jak: magnez, wit. B1, B2, B6, B12, kwas foliowy, selen oraz wit. D3.

Jest takie powiedzenie, że :
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Z przesłaniem dla Pana tylko satysfakcjonującego funkcjonowania poznawczego,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605