Dlaczego dziecko wpada w histerię?

Witam, Zacznę od tego, że córka w tym momencie ma 11 miesięcy i rozwija się prawidłowo poza jednym szczegółem. Wpada w histerię jak ją ktoś dotknie ( wyjątkiem jest mama, tata i od niedawna babcia). Pół roku temu córka leżała prawie dwa tygodnie w szpitalu z uwagi na złe wyniki morfologii i po wielu badaniach stwierdzono u niej neutropenię. w trakcie pobytu mała miała codziennie podawany antybiotyk dożylnie i ok. co drugi dzień pobieraną krew ( po kilka wkłuć za każdym razem). Od tamtej pory mamy problem z jej kontaktem z ludźmi. Dopóki nikt jej nie dotyka wszystko jest w porządku, mała się uśmiecha, jak tylko ktoś ją próbuje wziąć na ręce zaczyna się płacz. Jedyne co akceptuje to zrobienie cześć i przybijanie piątki. Czy ten lęk jest spowodowany traumą po szpitalu? Jak długo to może trwać? A może to jakieś zaburzenia integracji sensorycznej? Do jakiego specjalisty moglibyśmy się udać? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Niewykluczone że problemy są wynikiem hospitalizacji i niemiłych skojarzeń dziecka z dotykiem. Sugeruje wizytę u pediatry który po zebraniu wywiadu i badaniu dziecka pokieruje Panią dalej, być może jest to problem jw., przede wszystkim trzeba wykluczyć zaburzenia ze spektrum autyzmu, ale biorąc pod uwagę wywiad oraz to że dziecko zachowuje się tak wyłącznie wobec osób obcych jest mało prawdopodobne