Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie są objawy autyzmu HFA?

czy u dziecka w wieku 32 mies mozna juz zdiagnozowac autyzm HFA?jakie sa objawy HFA?moj syn jest nadpobudliwy,ma zaburzenia SI dosc duze,ORM,(od 3 mies.zaczal powtarzac slowa po kims(mocno znieksztalcone,uklada zdania w odwrotnej kolejnosci np. ijo tam on(brat zrobil siku)jest bardzo uparty,wpada w histerie(jak powiem starszemu synowi zeby cos zrobil to mlodszy podbiega do niego,szarpie go,ciagnie i pokazuje mu co ma zrobic,na zaj z logopeda siada w kancie,spuszcza wzrok i niereaguje(cale zajec)
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Witam Panią
U dziecka w wieku 32 miesięcy można już wstępnie zdiagnozować autyzm. Aby można było postawić taką wstępną diagnozę potrzebna jest współpraca kilku specjalistów: psychologa, logopedy, neurologa, pediatry. Nie można z kilku symptomów które Pani opisuje potwierdzić lub zaprzeczyć diagnozie, zazwyczaj postawienie takiego rozpoznania wymaga w/w konsultacji, obserwacji dziecka w jego naturalnym środowisku, podczas zabawy, wyjścia, kontaktu z innymi osobami.
Anna Suligowska

Z wykształcenia psycholog i biolog. Absolwentka 5-letniego szkolenia z psychoterapii systemowej.
0

Witam. Ponieważ testy wykrywające autyzm są coraz czulsze, już u znacznie młodszych dzieci, niż 32 miesięczne można zdiagnozować autyzm. Aby tego dokonać, należy udać się do placówki specjalizującej się w diagnozie i terapii dzieci ze spektrum autyzmu.

Z wyrazami szacunku.
Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji, terapeuta dzieci z autyzmem
http://www.logo-ped.gda.pl

0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam, można już wstępnie postawić diagnozę. Konieczne jest badanie psychologiczne, funkcjonalne, neurologiczne oraz opinie od terapeutów pracujących z dzieckiem. Ważne by uczestniczyło systematycznie w terapii, zajęcia z integracji sensorycznej też będą wskazane.
Pozdrawiam AM

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy