Dieta u dziecka z autyzmem

Jestem ojcem 8 letniego Macka syn niestety cierpi na ASD. Chciałbym się dowiedzieć czy u każdego dziecka ze zdiagnozowanym autyzmem stosuje się obligatoryjnie dietę bezmleczną, bezglutenową i bez cukrową.

Witam

Obligatoryjnie nie ale często zastosowanie diety poprawia funkcjonowanie dziecka. Istnieją badania mówiące o tym, że układ trawienny osób autystycznych funkcjonuje odmiennie od reszty społeczeństwa i odstawienie przede wszystkim cukru i glutenu poprawia pracę jelit.
Proszę skonsultować się z dietetykiem specjalizującym w pracy z dziećmi autystycznymi.

Pozdrawiam
Joanna Gałczynska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl