Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

 Sylwia Ogrodowczyk
Sylwia Ogrodowczyk Dietetyk

Witam,

Tak dla dzieci z autyzmem są zalecane jak i niezalecane grupy produktów.

Zazwyczaj jest to dieta bezmleczna, bezcukrowa i bezglutenowa.

Jeżeli chcialaby Pani kilkadziesiąt propozycji dań na śniadanie, obiad, II śniadanie, podwieczorek i kolację to proszę napisać

sylwia.ogrodowczyk@dbamodiete.pl
usługa odpłatna

Pozdrawiam

Witam

Najczęściej sugerowana dietą w przypadku dzieci autystycznych jest dieta bezmleczna, bezglutenowa oraz bezcukrowa. Spożywane jedzenie ma wpływ na pracę jelit a no z kolei mogą wpływać na funkcjonowanie dziecka.
Kwestia diet jest kontrowersyjna i nie ma jednoznacznej odpowiedzi na temat ich skuteczność, ale istnieje spora grupa pacjentów którzy zauważają poprawę funkcjonowania po zmianie diety.
W sprawie diety należy skontaktować się z dietetykiem pracującym z autystykami.

Pozdrawiam
Joanna Gałczynska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl

0

Witam, bardzo dobre efekty daje stosowanie odpowiedniej diety, najczęściej jest to dieta przede wszystkim bezglutenowa, bezcukrowa, i bezkazeinowa, to ważne, bo nie tylko mleko należy wyłączyć, ale również ogólnie nabiał. Są to duże ograniczenia, szczególnie, że dzieci z autyzmem mają bardzo wybiórczy sposób jedzenia (najczęściej mają apetyt na to, czego nie powinny jeść). Dlatego należałoby sprawdzić na co dziecko jest uczulone i jakich pokarmów nie toleruje. Może się okazać, że w przypadku Pani dziecka, będzie konieczne wykluczenie tylko glutenu. Zachęcam Panią do zastosowania diety, bo na prawdę rezultaty są u wielu dzieci wspaniałe.
Anna Zwoleńska
www.e-med24.pl
www.zwolenscy.pl

0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Rodzice dzieci autystycznych często stosują diety bezglutenowe i bez laktozy i widzą efekty ich dziakania. Można zatem wykonać testy na alergię i nietolerancję pokarmową i dostosować sposób żywienia. Pamiętać nakeży jednak, że dieta nie zastąpi terapii i dziecko musi w niej uczestniczyć. Terapia winna być wielokierunkowa, częsta i systematyczna.
Pozdrawiam AM

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy