Dieta dla dziecka z autyzmem i ustawienie jadłospisu

Dzień dobry mam na imie Anita jestem matką dziecka autystycznego mam pytanie gdzie można odszukać dobrego dietetyka dla dziecka z autyzmem który ustawił by prawidłową dietę?

Dzień dobry.

Skąd Pani jest?

Na pewnej konferencji, gdzie przedstawiano przypadki osób z autyzmem - bardzo rekomendowaną była dieta bezglutenowa, niskocukrowa i bezmleczna, aby wprowadzić takową dietę niezbędna jest dokładna diagnostyka i dobry specjalista, aby nie doprowadzić do niedoborów składników odżywczych.

Wykład prowadziła Pani mgr Joanna Tomczewska z Poznania. Jestem pewna, że w innych miastach również Pani znajdzie odpowiednich specjalistów, korzystając z doświadczeń innych mam, z tzw. poczty pantoflowej lub dzwoniąc z zapytaniem czy prowadzą osoby z autyzmem.

Pozdrawiam serdecznie

Witam, to niezwykle wymagająca i trudna dieta. Wymaga zarówno od rodzica jak i dziecka zaangażowania i maksymalnego dostosowania się do wskazań i zaleceń dietetycznego planu.
Publikacje naukowe wymieniają dietę jako element mogący wpłynąć pozytywnie za zdrowie i kondycję dziecka z autyzmem.
Oprócz zaleceń eliminacji glutenu, produktów mlecznych zaleca się dietę z ograniczeniem cukrów prostych i ścisłą redukcję miedzi.
Mam doświadczenia w bilansowaniu takiej diety.