Biomedyczne leczenie autyzmu

U naszego 1,5-rocznego synka wystąpiło podejrzenie o autyzm. Ale na konkretną diagnozę czekamy w kolejce do specjalistycznego ośrodka, od ok. roku. Dziecko często płacze i nocami nie sypia, ma często biegunkę. Po zorientowaniu się w temacie, jak bardzo istotną rolę odgrywa czas w sprawie leczenia, postanowiłam nie czekać, bo i kto by to wytrzymał, i poszukać pomocy gdzie indziej. Trafiliśmy do prywatnej przychodni, gdzie dzieci z autyzmem leczone są biomedycznie. Obecnie malec jest na diecie bezglutenowej, bezmlecznej i bezcukrowej. To bardzo trudne, ale dajemy sobie radę. Chłopiec jakby się uspokoił. Leczenie trwa już 2 miesiące. Kiedy możemy spodziewać się konkretnych efektów? I czy to leczenie faktycznie pomaga na autyzm?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Efekty wprowadzenia diety powinny być widoczne po jakichś 2–3 miesiącach. Być może sygnałem zmian jest to, że synek jest teraz spokojniejszy. Na pewno jeśli widzicie Państwo zmianę, to warto utrzymać dietę. Sama dieta to z reguły zbyt mało, żeby objawy autyzmu się wycofały, ale ma bardzo ważne działanie wspomagające.

Dieta powinna być dobrana do wyników badań i objawów dziecka. Jeśli są efekty żywienia, to należy sprawdzić jadłospis na diecie, by wiedzieć, że dziecko spożywa odpowiednio dużo niezbędnych składników.
Często po ustawieniu diety rodzice, gdy wszystko dobrze już działa zapominają kontrolowac jadłospis (kobiecznie po kilku tygodniach diety i potem po następnych kilku), ponieważ dzieci z zaburzeniami po przejściu na dietę BM BG zaczynają jeść wybiórczo pokarmy teraz proponowane. czasami po kilku miesiącach takiego żywienia dziecko ma zakwaszony organizm lub brakuje w diecie pewnych witamin lub minerałów.
Nie ma jednej diety dla wszystkich dzieci, czasami trzeba żywienie zmodyfikować pod wpływem wyników i obserwacji.
Dietetyk i lekarz powinni ustalić jaki i kiedy dieta będzie rozszerzana. Gdy są wyniki badań - łatwej określić jak to ma następować.
https://www.facebook.com/NutriMENTOR.Europe.ltd?ref=hl
http://www.anetawasilewska.pl/home

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Leczenie z użyciem diety jest wspomagające. Wielu rodziców widzi poprawę i zapewne tak jest jeśli organizm otrzymuje to na co toleruje, przyswaja na co nie jest uczulony.
Jednak niezależnie od tego dziecko powinno mieć zapewnione systematyczne wsparcie terapeutyczne w postaci logopedy, terapii rozwojowej i innych w zależności od potrzeb. Powinno się to wszystko dziać niezależnie od wyniku diagnozy, na którą czekacie. Wczesna interwencja jest najważniejsza.
Pozdrawiam AM