Zachowanie 3,5-letniego synka a autyzm

Mam 3,5 letniego synka--rozwija sie prawidłowo, raczkowal, 10p w skali Apgar pediatra zadowolona z jego rozwoju. Mnie niepokoi pare rzeczy . ma skrócone wędzidełko podjęzyczkowe. lecze ta. Kiedys mylił 6 i 9--jeraz juz NIe. zapamiętuje dużo rzeczy--ulice, liczy do 40tu-, zna na mapie państwa w Europie(nie wszystkie) zna kontynenty umie powiedziec prawidłowo. Niedawno zaczął sie troche jąkac, na siebie mówi On- poprawiam go na JA Adam. strasznie szybko mówi i końcówki" . Czy to nie Autyzm.

Witam,
Ma pani bardzo zdolne dziecko. Niejedna mama pozazdrościłaby takiego synka. Rozumiem pani niepokój ale myślę, że jeżeli lekarz mający kontrolę nad dzieckiem mówi, że wszystko jest w porządku, to chyba nje ma się co pani martwić. Jeśli jednak to panią niepokoi, to proszę umówić się na wizytę do psychologa dziecięcego.
Pozdrawiam

Witam. Jeśli Synek się zacina, mówi niepłynnie, mówi szybko i niezrozumiale oraz połyka końcówki, konieczna jest konsultacja u logopedy specjalizującego się w diagnozie i terapii małych dzieci. Co do autyzmu, podała Pani zbyt mało danych, by można było cokolwiek na ten temat orzec. Jeśli niepokoi się Pani o rozwój Synka, proszę udać się na konsultację do psychologa dziecięcego.

Z wyrazami szacunku.
Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji, terapeuta dzieci z autyzmemI
http://www.logo-ped.gda.pl

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Opis nie zawiera na tyle informacji by wynikał z nich jednoznaczny obraz autyzmu. Na pewno dziecko potrzebuje stałej terapii logopedycznej. Ocenę funkcjonowania dziecka w różnych sferach trzeba zostawić psychologowi. Dlatego też jeśli ma Pani sporo wątpliwości czy wszystko przebiega dobrze proponuję umówić się na konsultacje no do poradni psychologiczno pedagogicznej.
Pozdrawiam AM