Zachowanie 3,5-letniej córki a autyzm

Córka ma 3,5 r. Od wrz. chodzi do przedsz.. Wychowawca zgłaszała , że nie chciała rozmawiać, unikała konktaktu wzrokowego, po miesiącu to się zmieniło, (tak było tylko w przedszkolu,w domu to jest gaduła)choć się jej zdaży że nie słucha co się do niej mówi, chociaż jak jej zapytać o co pytałam to potrafi powiedzieć. Ma dwie zabawki, których dźwięku się boi i nie chce właczać,lubi muzykę, śpiew, taniec,łatwo zapamiętuje, mówi o sobie w 1 i 3 os. i np. chcesz pić i chce pić (miesza) czy to autyzm?

Witam
Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwojowym którego diagnoza wymaga spotkania się z psychologiem dziecięcym, neurologiem i psychiatrą. Jest to bardzo poważna diagnoza. Jest to zaburzenie które bardzo róznie wygląda u każdego dziecka.
Zeby Pani miła jasność mogłaby Pani poszukać w swojej miejscowości stowarzyszenia rodziców dzieci autystycznych albo poradni psychologiczno-pedagogicznej, bo w tych miejscach można wykonać diagnozę
anna suligowska

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Nie wydaje mi się aby Pani córka prezentowała cechy autystyczne. To, że nie reaguje jak robi coś interesującego o tym nie świadczy. Podobnie strach przed dźwiękowymi zabawkami, których jak sama Pani powiedziała nie lubi. Każdy przecież jedne rzeczy lubi innych nie co jest naturalne.
Ponieważ przez internet nie możliwe jest ocenienie funkcjonowania dziecka na podstawie szczątkowych informacji sugeruje wizytę u psychologa by mogła Pani otrzymać rzetelne odpowiedzi na swoje pytania.
Pozdrawiam AM