Agresywne zachowanie 2,5-letniego dziecka a autyzm

witam,mam synka 2latka i 9 miesięcy zastanawia mnie jego dziwne zachowanie gryzie ręke bije się po twarzy i bije innych czy może to być oznaka że jest dzieckiem autystycznym? a i jest strasznie skręcony,żywy nie usiedzi długo w jednym miejscu,bardzo proszę o pomoc,czy skierować go na diagnozę autyzmu.

Witam,
myślę, że dobrze by było na początek skorzystać z porady lekarza rodzinnego lub pediatry u którego pani leczy dziecko. Być może synek rozwija się normalnie, tylko jest bardzo "żywym" dzieckiem. Jeśli lekarz rodzinny skieruje panią na badania specjalistyczne, to wtedy może pani go dalej badać.
Jeśli nie to może warto oszczędzić dziecku dodatkowego stresu.
Ale jeśli to panią niepokoi, zawsze może pani skorzystać z badania u lekarza specjalisty.
Pozdrawiam

Witam. Gryzienie ręki i bicie się po twarzy oraz to, że Synek jest dzieckiem bardzo żywym nie musi świadczyć o tym, iż jest dzieckiem z autyzmem. Jeśli jednak jest Pani zaniepokojona rozwojem Synka, radziłabym konsultację u psychologa dziecięcego.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Agresywne i autoagresywny zachowania nie świadczą o autyźmie. Niemniej jednak warto skonsultować się z psychologiem by omówić ten temat oraz zastanowić się co może być przyczyną oraz zastosować takie działania by dziecko zaczęło reagować i zachowywać się inaczej.
Pozdrawiam AM