Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Machanie rąk w radości u 5-latka

mój syn ma już pięć lat i w dalszym ciągu towarzyszy mu machanie rączkami ale tylko w momentach radości. Rok temu robiłam badanie EEG i wyszło dobrze Pani specjalista stwierdziła ,że wszystko jest w porządku i dziecko nie jest autystyczne. dzisiaj rozmawiając z jednym z rodziców troszkę się zmartwiłam ponieważ rodzic ten również ma dziecko wieku mojego syna i jest dzieckiem autystycznym na pozór z wyglądu i zachowania jest bez zastrzeżeń,ale ma te same objawy czyli machanie rączkami.
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

samo machanie rączkami z radości nie jest objawem autyzmu. Jeśli pania coś niepokoi to proszę zgłosić się do poradni psychologiczno-pedagogicznej lub do psychologa .

0

Witam. Samo machanie rączkami nie świadczy o autyźmie. Jednak jeśli jest Pani zaniepokojona rozwojem Synka, to może Pani skonsultować jego zachowanie w poradni psychologiczno-pedagogicznej w miejscu zamieszkania.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

www.logo-ped.gda.pl

0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Samo machanie rączkami jeszcze w trakcie tego jak dziecko się cieszy i jest podekscytowane nie świadczy o autyźmie. Potwierdza to lekarz i wykonane przez Was badania dlatego raczej nie ma powodów do niepokoju. Dziecko autystyczne spełnia jeszcze wiele innych, dodatkowych kryteriów.
Pozdrawiam AM

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy