Odstawanie od rówieśników u 4-latka

witam mój 4 letni synek,gdy sie bawi,lib jest z czegosc zadowolony,wyłańcza się,zaczyna rytmicznie podskakiwać,machać raczkami i otwiera szeroko buzie i wydaje dzwięki typu aaaaaaaaaaaa.Te machanie rączkami przeszło w uderzanie sie w brzuch. Czy to autyzm.Troche odstaje od ruwniesników,bo pózno zaczął mówic,ale po zatym ,rozwija sie .normalnie.Jest troche nerwowy i ma ograniczone menu.Sam inicuje zabawe,auta muaszą równo stać.

Proszę pójść do Poradni szkolno-pedagogicznej - nie musi Pani mieć skierowania tylko zadzwonić i ustalić termin. Na pewno syn ma zaburzenia emocjonalne stąd współruchy
związane z radością. Proszę zaobserwować co robi jak się złości prawdopodobnie rozładowuje także negatywne emocje - tylko w inny sposób.
Pozdrawiam Aleksandra Karlik

Witam. W zachowaniu Pani Synka jest trochę niepokojących symptomów (opóźniony rozwój mowy, ograniczone menu, nerwowość, układanie aut w rzędy, wokalizowanie - czyli wołanie "aaaaaa", stereotypie ruchowe - podskakiwanie, machanie rączkami). Jednakże bez zbadania dziecka, tylko na podstawie opisanych przez internet symptomów nie można postawić diagnozy. Radziłbym udać się na badanie psychologiczno-pedagogiczne do poradni psychologiczno-pedagogicznej.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

www.logo-ped,gda.pl

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Trudno z tak kilku informacji cokolwiek wywnioskować dlatego też najlepiej będzie spotkać sie z psychologiem, wykonać badania funkcjonalne i faktycznie ocenić czy dziecko odstaje czy nie i jeśli tak to rozpocząć pracę terapeutyczną.
Pozdrawiam AM