Zachowanie syna a autyzm

Chciałabym krótko przedstawić zachowania synka. Cięzko u niego z kontaktem wzrokowym lecz tylko gdy do niego mówimy, przy zabawie jest inaczej,potrafi powtórzyć wszystko ,często po swojemu, jednak nie wykorzystuje zasobu słów do komunikowania się. ładnie naśladuje przy zabawie.Często mam wrażenie że nie rozumie co się do niego mówi.Bardzo lubi pozytywnie "zaczepiać" np podbiega połaskocze kogoś i czeka na reakcję. Nie wiem co myśleć ? zdiagnozowano autyzm, lecz wielu lekarzy się waha,pomocy :(

Witam. Symptomy, które Pani przedstawiła mogą (ale nie muszą) świadczyć o autyźmie. Jeśli nadal się nie jest Pani pewna diagnozy (którą - jak rozumiem- postawił lekarz?), może warto poszukać innej placówki, specjalizujacej się w diagnozie autyzmu, żeby raz jeszcze skonsultować dziecko. Proszę pamietac o tym, że jeśli faktycznie Pani synek jest dzieckiem z autyzmem, to należy jak najszybciej rozpocząć terapię, gdyż odpowiednio wcześnie wprowadzona terapia daje większe szanse na poprawę funkcjonowania dziecka. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Witam serdecznie,
istnieje całe spektrum zaburzeń typu autyzmu, trudno mi przez internet stwierdzić czy Pani synek ma autyzm, nawet jeśli zdaje się być w całkiem "łagodnej" formie. Syn ma wiele zasobów jak choćby naśladowanie, czy wykazuje chęć kontaktów, to zaczepianie o którym Pani wspomina. Warto zapewne popracować nad komunikacją językową. Zachęcałabym Panią do skonsultowania się ze specjalistą psychologiem dziecięcym. Warto zapewne podejmować dalsze kroki w kierunku diagnozy, ale co może nawet bardziej istotne warto zacząć już pracować nad problematycznymi obszarami im wcześniej praca zostanie rozpoczęta tym rokowanie lepsze, a synek może na prawdę bardzo dobrze funkcjonować. Proszę udać się z synkiem na konsultację do psychologa. Pozdrawiam.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Nie podała Pani wieku dziecka i szczegółów jest zbyt mało by coś ustalić. Najlepiej będzie skonsultować się z psychologiem dziecięcym i zrobić szczegółowe badania.
Pozdrawiam AM