SI i cechy autystyczne a autyzm

Witam serdecznie. U mojej córki zdiagnozowano SI i cechy autystyczne. Lekarze stwierdzili ( a było ich kilku), że to nie autyzm. Czym się różni SI i cechy autystyczne od autyzmu?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Rodzeństwo dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rodzeństwie dzieci autystycznych.

Zaburzenia autystyczne to właściwie spektrum zaburzeń zachowania- w jego zakres wchodzi kilka jednostek chorobowych. Zaburzenia te przede wszystkim zakłócają możliwości komunikacyjne i społeczne, a także charakteryzują się potrzeba ogromnej powtarzalności, stabilności życia oraz nietypowymi obszarami zainteresowań.Zaburzenia integracji sensorycznej mówią niejako o reaktywności, wrażliwości układu nerwowego.
Polecałabym jednak dopytanie u lekarzy, u których uzyskali Państwo diagnozę- najlepiej znają córeczkę, jej trudności i najdokładniej będą potrafili wyjaśnić zarówno przyczynę diagnozy, jak i charakterystykę zaburzeń u małej.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam. Dzieci z autyzmem często też mają zaburzenia przetwarzania sensorycznego (SI). Ale czasem jest tak, że dziecko z zaburzeniam SI może posiadać niektóre cechy, które występują w autyźmie. Nie ulega wątpliwości to, że dziecku trzeba zapewnić terapię. Radziłabym jeszcze raz zdiagnozować córkę pod kątem autyzmu bądź Zespołu Aspergera (nie u lekarza, a w ośrodku specjalizujacym się w diagnozie i terapii autyzmu - gdzie pracują psycholodzy mający doświadczenie w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu). Jak również zrobić dokładną diagnozę SI. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Autyzm to całościowe zaburzenie rozwoju. Zaburzeniema integracji sensorycznej to nieprawidłowe interpretowanie, odbieranie,przetwarzanie bodźców. Problemy z SI mogą w rożny negatywny sposób wpływać na funkcjonowanie. Proszę rozpocząć systematyczną terapię SI.
Pozdrawiam AM

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty