Osłabione napięcie mięśniowe u 4-latka

witam, mam pytanie odnośnie mojego syna, który ma 4 lata. Syn ma osłabione napięcie mięśniowe (które zostało zdiagnozowane rok temu a zbagatelizowane przez neurologa w 2gim miesiącu życia) oraz zaburzenia sensoryczne. Uczęszcza na Si, na wspomaganie rozw. (psycholog, logopeda i pedagog) zajęcia W.Sherborn, następuje progres w rozwoju tzn lepsza koncentracja, wyraźna mowa jednak ma problem podczas zabaw z dziećmi, jest kontaktowy b. lubi dzieci ale je ściska, całuje, czy to może być autyzm?

Witam. Opisane przez Panią symptomy (ściskanie, cąłowanie innych dzieci) może być wynikiem zaburzeń przetwarzania sensorycznego. Proszę o tych objawach porozmawiać z terapeutą SI, prowadzącym dziecko.
Z wyrazamia szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Witam, autyzmu nie diagnozuje się na podstawie całusów i uścisków, być może syn potrzebuje kontaktu z rówiesnikami, czasami zaburzenia sensoryczne powodują nieprawidłową interpretację informacji sensorycznych, takich jak dotyk, dzwięk, ruch.
Jeżeli będzie Pani nadal zaniepokojona proszę o kanrakt na mojego maila.
Pozdrawiam Aleksandra Karlik

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Jeśli dziecko uczęszcza na terapię i specjaliści nie sygnalizowali cech autystycznych to nie powinna Pani mieć powodów do niepokoju. Jego zachowania mogą właśnie wynikać z zaburzeń w sferze sensorycznej.
Pozdrawiam AM