Pomoc dla niepełnosprawnego dziecka z autyzmem

Szukam pomocy.Czuję się bezsilny w walce o swoje niepełnosprawne dziecko.Mój syn Czarek ma 14,5 roku. Zdiagnozowano cechy autystyczne, zaburzenia kontaktu i upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym.Dziecko nie mówi, rozumie wiele. Ponieważ zachowania agresywne i autoagresywne nasiliły się, wykluczyło to możliwość uczęszczania do szkoły specjalnej. Podjęta została próba leczenia farmakologicznego.

Witam Pana
Jak najbardziej należy się Panu synowi nauczanie w szkole specjalnej lub specjalnym ośrodku dla osób autystycznych. Ten obowiązek obowiązuje do 18 roku życia. Uczenie się w w/w miejscach może być a nawet powinno być jak najbardziej łączone z farmakologią. Mógłby Pan spróbować skontaktować się z terapeutą behawioralnym. Zapraszam do kontaktu.
Anna Suligowska

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Wprowadzenie leczenia farmakologicznego to dobre posunięcie gdyż potrzeba wyciszyć chłopca. Można rozważyć tez chwilowe nauczanie indywidualne oraz zastanowić się nad pomocą w domu wolontariusza. Dobrze by Pani nawiązała kontakt z jaką fundacją gdzie zapewne jest szansa na wsparcie. Taką najbardziej znaną jest Synapsis.
Pozdrawiam AM