Jak pomóc dziecku z opóźnionym rozwojem mowy?

Mój syn ma 2 lata i 7 miesięcy, problem jest taki, że miał opóźniony rozwój mowy nadrobił to bardzo szybko zna masę wierszy piosenek, kolory, kształty, angielski chyba przyswaja lepiej jak język polski. ma problem z odpowiedzią na pytanie, jak zadaje krótkie pytanie typu jaki to kolor albo jaki kolor ma auto dziadka to odpowie ale jak zadaje pytanie np jaka ciocia była z tobą w zlobku to milczy albo powtarza jaka była.Mam dać mu czas czy działać

Witam. Jeśli niepokoi się Pani o rozwój mowy Synka, to warto odwiedzić logopedę specjalizującego się w terapii małych dzieci tym bardziej, że jak sama Pani pisze - Synek miał opóźniony rozwój mowy.

Z wyrazami szacunku.
Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji, pedagog terapeuta, terapeuta dzieci z autyzmem
http://www.logo-ped.gda.pl

Witam
proszę pamiętać, że pytania czy też polecenia kierowane do dwu i pół letniego dziecka muszą być proste i czytelne.
Skomplikowane konstrukcje zdaniowe sprawiają, że często dziecko nie rozumie o co jest pytane dlatego powtarza usłyszane pytanie. Pytając np. o ciocię, proszę spróbować ułożyć pytanie: kto zaprowadził Cię do żłobka? Jak ma na imię ta ciocia? Jak na nią wołamy? ipt. Pozwoli nam to sprawdzić czy dziecko rozumie o co jest pytane.
Pozdrawiam