Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Opóźniony rozwój mowy u 4-letniego synka

Synek ma 4 latka. Jest mądrym chłopcem. Wszystko rozumie. Wykonuje polecenia. Ale niestety mamy opóźniony rozwój mowy. Jesteśmy pod opieką neurologopedy. Synek zaczął chodzić do przedszkola i już jest poprawa w mówię. Ciężko mu się rozstać w przedszkolu z mamą. Płacze. Czy powinniśmy udać się do psychologa ? Czy po prostu przeczekać ?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

Dzień dobry.
Synek - jak Pani pisze - ma opóźniony rozwój mowy i z tego powodu może mieć problemy z komunikacją w przedszkolu. To może powodować frustrację i strach przed rozstaniem z mamą, która swoje dziecko dobrze rozumie. Myślę, że warto o tym problemie porozmawiać z nauczycielkami z przedszkola i wspólnie ustalić jakieś działania, które sprawią, iż Synek poczuje się lepiej w przedszkolu.
Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji, pedagog terapeuta, terapeuta dzieci ze spektrum autyzmu
http://www.logo-ped.gda.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy