Opóźniony rozwój mowy u 4-letniego synka

Synek ma 4 latka. Jest mądrym chłopcem. Wszystko rozumie. Wykonuje polecenia. Ale niestety mamy opóźniony rozwój mowy. Jesteśmy pod opieką neurologopedy. Synek zaczął chodzić do przedszkola i już jest poprawa w mówię. Ciężko mu się rozstać w przedszkolu z mamą. Płacze. Czy powinniśmy udać się do psychologa ? Czy po prostu przeczekać ?

Dzień dobry.
Synek - jak Pani pisze - ma opóźniony rozwój mowy i z tego powodu może mieć problemy z komunikacją w przedszkolu. To może powodować frustrację i strach przed rozstaniem z mamą, która swoje dziecko dobrze rozumie. Myślę, że warto o tym problemie porozmawiać z nauczycielkami z przedszkola i wspólnie ustalić jakieś działania, które sprawią, iż Synek poczuje się lepiej w przedszkolu.
Anna Tońska-Szyfelbein, neurologopeda, logopeda wczesnej interwencji, pedagog terapeuta, terapeuta dzieci ze spektrum autyzmu
http://www.logo-ped.gda.pl