Jak poradzić sobie z histerią dziecka?

Córka 2 lata zasypia że mną w swoim łóżeczku. Czasem budziła się w nocy, ale teraz nieważne jak długo z nią leżę przebudza się jak próbuję wyjść i wpada w histerie. Potrafi krzyczeć godzinę,a nawet dłużej. Były próby mówienia, zapalania lampki, dawania misiów. Musi być mama i już. Jestem w ciąży i padam ze zmęczenia. Proszę o radę co robic

Szanowna Pani,

Na podstawie tak krótkiego opisu nie jestem w stanie dać gotowego rozwiązania. Trzeba by było zrobić dokładny wywiad i zbadać funkcję zachowania córki. Być może córeczka jest zazdrosna o mające się pojawić rodzeństwo i w ten sposób "prosi" o uwagę mamy, być może ma to związek z innymi zmianami życiowymi, przez które teraz dziecko gorzej śpi lub bardziej potrzebuje poczucia bezpieczeństwa i ukojenia u mamy. Polecam Pani konsultację psychologiczną. Według mnie świetnie tutaj powinna sprawdzić się konsultacja z terapeutą behawioralnym lub poznawczo-behawioralnym zajmującym się terapią dzieci i młodzieży lub rodzinną.

Pozdrawiam.