Co może być przyczyną histerii u 3-letniego dziecka?

Dziecko(prawie 3l.) mało mówi, głównie powtarza,pokazuje,opowiada po swojemu, nie zawsze rozumie polecenia i wtedy placze,nie ma potrzbey komunikacji werbalnej,potrafi pokazac czego oczekuje. Ostatnio czesto wpada w histerie nieuzasadnione niczym, od malego stukala nozkami w podloze,siedzac,lezac(kiedy sie ekscytowala)kontakt wzrokowy bardzo dobry, energiczna,wesola,lubi sie tulic,nawet do obcych dzieci,lapie za raczki,wrecz zbyt ufna w stosunku do ludzi. Co moze byc przyczyna stukania,histerii?

Rozwój komunikacji różnie przebiega u dzieci. Do tej pory była rozumiana, potrzeby były spełnione poprzez inne formy (pokazywanie), być może teraz chce przekazać więcej rzeczy, a będąc nierozumiana odczuwa frustracje i złość, z która sobie nie radzi.
Dla pewności zalecałabym konsultacje z logopeda i psychologiem. Doradzą także metody wspierania rozwoju mowy maluszka i radzenia sobie z wybuchami emocji.