Histerie u 6,5-letniego dziecka

Dzień Dobry! Problem dotyczy mojego 6,5 letniego syna. Chodzi o to, że Syn wpada codziennie w straszne histerie. Jeżeli coś jest nie po jego myśli lub jeśli czegoś nie dostanie to krzyczy na cały głos czasami pół godziny, czasami dłużej. Z mężem nie wiemy jak się do syna odezwać bo na wszystko reaguje krzykiem. Dodam, że Syn chodzi do klasy pierwszej szkoły podstawowej. Nie ma najmniejszych problemów. Oceny-same 5 i 6. W szkole grzeczny. Bardzo proszę o poradę i z góry bardzo dziękuję za odp.

Zachęcam do konsultacji z psychologiem rodzinnym. Jeśli w szkole synek potrafi się dostosować i nie ma z nim problemów, najlepszym wyjściem będzie wzmocnienie Państwa w roli rodziców, uzyskanie porady odnośnie metod wychowawczych, stawiania synkowi granic, konsekwencji itp. Zmiany w Państwa postawie i relacji z synkiem będą najszybsza metoda poradzenia sobie z napadami złości malucha.

Witam,
jeśli zauważyła Pani znaczną różnicę w sposobie zachowania się Pani synka w środowisku szkolnym i domowym, warto byłoby zastanowić się (z udziałem specjalisty) z czego dokładnie to wynika. Dokładniejsza diagnoza wykazywanych przez rodziców postaw i reakcji dziecka, a także wyuczenie się nowych reakcji może pozwolić na zwiększenie Państwa autorytetu jako rodziców, tak aby zachowania synka były bardziej dostosowane do oczekiwań. Myślę, ze warto zwrócić się w tym celu do psychologa, który pomoże rozwinąć komunikację w rodzinie, a także udzieli wskazówek odnoszących się do sposobu stawiania właściwych granic w wychowaniu dziecka.
Pozdrawiam, Agnieszka Nowogrodzka
poznacsiebie.pl