Jak rozmawiać z 6-letnim dzieckiem o złym zachowaniu w szkole?

Jak rozmawiac o zlym zachowaniu w szkole z dzieckiem 6 letnim?Nie lubi pani i dzieci.Twierdzi,ze go draznia.Po stolowce chodzi,pokazuje jezyk,mowi wulgarne slowa.Tlumacze mu,duzo rozmawiam i nic to nie daje.Jak mam rozmawiac zeby przynioslo skutek?

Witam, to sporo zachowań agresywnych, które muszą mieć swoją przyczynę, być może syn odczuwa duże napięcie w szkole i w taki sposób je rozładowuje, warto by bardziej porozmawiała Pani z psychologiem dziecięcym i lepiej opowiedziała Państwa sytuację, terapeuta doradzi metody pracy z synem kiedy pozna lepiej sytuację. Pozdrawiam serdecznie.

Szanowna Pani, być może przyczyną zachowania syna jest klasyczna niedojrzałość szkolna, przez co syn nie jest w stanie sobie poradzić z sytuacją i wymaganiami jakie przed nim są postawione. Zachęcam do konsultacji u specjalisty Psychologa który przeprowadza treningi EEG Biofeedback. Połączenie pracy terapeutycznej z treningami daje bardzo dobre efekty. Nawet w trudnych chwilach proszę pamiętać, że syn w ten sposób sygnalizuje swój problem i prosi o pomoc.

Witam,
Proszę Pani, ja bym nie obarczała za złe zachowanie Pani synka. Dzieci, które za wcześnie idą do szkoły nie mają ustabilizowanych emocji. Szkoła i jej rytm męczy dziecko, jest za trudne do opanowania, wtedy ono broni się tak jak umie. Skoro dziecko używa wulgarnych słów, to trzeba zobaczyć u kogo się ich nauczyło. Dotyczy to również agresywnych zachowań. Dobry byłby kontakt z psychologiem: dziecka i rodziców.
Pozdrawiam, Alicja Maria Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl/