Znęcanie się 6-latka nad kolegą w szkole

Moj 6 letni syn w klasie znalazl sobie slabszego kolege,nad ktorym mozna by powiedziec ,ze sie zneca,choc mowi,ze go lubi.Polega to na tym,ze raz zdjal mu majtki przy calej klasie a drugi raz nalozyl mu foliowy worek na glowe(dziurawy).Rodzice do mnie dzwonia i narzekaja.Mam tego dosyc,tlumacze i nic.Boje sie puscic syna do szkoly,ze znow cos komus zrobi.Sam ma prblemy ze zdrowiem,z emocjami.Wybieramy sie do psychologa prywatnie.Jak zalatwic te sprawe w domu?Jak rozmawiac?Kocham go,to moj syn:(

Jak rozmawiać? Rozumiem, że Państwo tłumaczycie. Trzeba też słuchać tak, by syn zaczął mówić, co się dzieje i jak on to przeżywa... To trudna sztuka.
Trzeba przyjrzeć się też powodom tej sytuacji. Dzieciaki najczęściej odreagowują coś w taki sposób. Może jakieś napięcie w rodzinie? Może coś się ostatnio u Państwa zmieniło (np. ktoś wyjechał na dłużej)? Może ma z kimś napięte stosunki i sam jest ofiarą prześladowania (np. przez kuzyna, wujka - albo inną osobę z rodziny)? Może ktoś w bliskiej rodzinie stosuje wobec niego ośmieszanie - i on przenosi to dalej? Powodów może być wiele, niektóre nieoczywiste. Specjalista pomoże to zdiagnozować.
Bardzo ważne jest postępowanie szkoły, wychowawcy, konsekwencje, które powinny być z synem uzgodnione na przyszłość. Strona szkolna powinna zadbać o to, żeby syn wiedział, jakie są wobec niego oczekiwania i co mu grozi w razie ich nieprzestrzegania. Druga sprawa - pogodzenie chłopców. Często w poprawieniu relacji na przyszłość pomaga zaaranżowanie jakiegoś zadania do wykonania czy wspólnie spędzanego czasu.

Dzień dobry!

Dobrą decyzją jest konsultacja psychologiczna i podjęcie zarówno terapii rodzinnej, jak i pracy terapeutycznej z synem.

Pozdrawiam!

Jak najszybciej powinna się Pani udać do Psychologa, warto odszukać takiego specjalistę który wykonuje jednocześnie treningi EEG Biofeedback. To bardzo skuteczna metoda poradzenia sobie z zaburzeniami szkolnymi i adaptacyjnymi a dodatkowa opieka psychologa tylko przyspieszy efekty. Pomimo trudnych chwil proszę się nie zniechęcać i dużo rozmawiać z synem, proszę również sprawdzić jakie bajki ogląda syn, czy ma kontakt z kimś kto w sposób siłowy (przepychanki, docinki, łaskotanie, przyjazne "szamotanie" itd) okazuje pozytywne uczucia.