Czy pamięć robocza ma związek z inteligencją?

Witam. Czy pamięć robocza ma związek z inteligencją? Czy polepszając swoją pamięć roboczą można jednocześnie poprawić inteligencję? Czy trening pamięci roboczej ma granice?

Wszystko jednak zależy jak rozumiemy pojęcie inteligencji, które jest konstruktem teoretycznym. W praktyce mówi się bardziej o zdolnościach czy mądrości, a te są związane nie tylko z potencjalną inteligencją, ale także doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami.

Witam serdecznie. Ćwiczenie pamięci jest bardzo ważna. Obecnie mało zapamiętujemy a dużo zapisujemy. Należy systematycznie ćwiczyć pamięć bo to wpływa korzystnie na nasze funkcjonowanie. Czy wpływa na inteligencję? Jeśli użyjemy testu opartego na wiedzy to okaże się że otrzyma Pan lepsze wyniki ponieważ łatwiej będzie Pan zapamiętywał informacje, materiały szkolne, informacje z innych źródeł. Pozdrawiam

Pamięć robocza ma wpływ na nasze funkcje poznawcze. Kiedy za pomocą treningu zwiększamy jej zasoby, automatycznie lepiej zapamiętujemy. Bezpośredniego wpływu na inteligencję nie ma, ale jest wpływ pośredni, bo łatwiej jest rozwiązywać zadania związane z zapamiętywaniem.

Pozdrawiam serdecznie.