Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy pamięć robocza ma związek z inteligencją?

Witam. Czy pamięć robocza ma związek z inteligencją? Czy polepszając swoją pamięć roboczą można jednocześnie poprawić inteligencję? Czy trening pamięci roboczej ma granice?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Jak trenować pamięć?

Każdy trening poprawia zdolności poznawcze, w tym także uwagę, koncentrację, wiedzę itp.
Wszystko jednak zależy jak rozumiemy pojęcie inteligencji, które jest konstruktem teoretycznym. W praktyce mówi się bardziej o zdolnościach czy mądrości, a te są związane nie tylko z potencjalną inteligencją, ale także doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam serdecznie. Ćwiczenie pamięci jest bardzo ważna. Obecnie mało zapamiętujemy a dużo zapisujemy. Należy systematycznie ćwiczyć pamięć bo to wpływa korzystnie na nasze funkcjonowanie. Czy wpływa na inteligencję? Jeśli użyjemy testu opartego na wiedzy to okaże się że otrzyma Pan lepsze wyniki ponieważ łatwiej będzie Pan zapamiętywał informacje, materiały szkolne, informacje z innych źródeł. Pozdrawiam

0

Pamięć robocza ma wpływ na nasze funkcje poznawcze. Kiedy za pomocą treningu zwiększamy jej zasoby, automatycznie lepiej zapamiętujemy. Bezpośredniego wpływu na inteligencję nie ma, ale jest wpływ pośredni, bo łatwiej jest rozwiązywać zadania związane z zapamiętywaniem.

Pozdrawiam serdecznie.

Dyplomowany psycholog i coach. Absolwentka Szkoły Coachów i Trenerów Grupy TROP.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy