Czy oglądanie niskobudżetowych seriali paradokumentalnych obniża inteligencję?

Przeczytałem ostatnio gdieś w Internecie że oglądanie niskobudżetowych paradokumentalnych seriali jak p. "Dlaczego ja" obniża poziom inteligencji. Czy jest to możliwe? Oglądam te seriale już od dawna i nie wiem czy muszę się odzwyczajać czy nie, no i chciałbym zweryfikować te plotki z Internetu.

Witam,
Proszę tak na poważnie nie brak wszystkiego, co wyczyta Pan w internecie. Wśród informacji, które do nas docierają, wiele nie ma nic wspólnego z prawdą. Proszę być spokojnym przez oglądanie seriali nie obniży Pan sobie inteligencji. Co najwyżej możemy stymulować swoje szare komórki, rozwijać swoje funkcje poznawcze czy rozwijać swoją inteligencję. Jeśli oglądanie seriali sprawia Panu przyjemność, proszę z tego nie rezygnować. Zawsze znajdą się krytycy tego typu filmów, ale to już ich problem.
Pozdrawiam
Milena Goncerz

Dzień dobry!

Poziom inteligencji osoby dorosłej jest stosunkowo stały. Nie jest możliwe w tak prosty sposób (np. przez prezentowanie jakiegoś rodzaju programów telewizyjnych) obniżenie lub podwyższenie czyjejś inteligencji.

Oczywiście, zawsze można jednak rozwijać swoje zdolności poznawcze i poszerzać wiedzę - lub zaniedbywać to. Mają na to wpływ właśnie nasze wybory - wybory oglądanych filmów, czytanych książek, ludzi, z którymi się spotykamy, sposobu, w jaki spędzamy wolny czas itp.

Pozdrawiam!

Dzień dobry. Poziom inteligencji jest raczej stały u dorosłego człowieka więc oglądanie seriali nie ma wpływu na jej poziom. Z kolei ma zdecydowany wpływ na nasze poglądy, wartości i to jak spostrzegamy świat ( i jak na ten świat reagujemy) dlatego warto starannie dobierać książki, czasopisma czy filmy które oglądamy - to już jednak bardzo indywidualna kwestia. Pozdrawiam.