Jaki jest wpływ snu na rozwój człowieka?

Mam kilka pytań dotyczących snu, jeżeli jakiś specjalista w tej dziedzinie mógłby mi pomóc byłabym bardzo wdzięczna: Jaki jest wpływ snu na rozwój człowieka (wzrost, rozwój psychiczny, metabolizm, rozwój umysłu)? Jaki jest wpływ dzisiejszej technologii (w szczególności telefonów komórkowych)na sen? Od czego zależy jakość snu? Czym jest bezdech senny, co jest jego powodem?

Baardzo szeroki temat. Może odpowiem na jedno zagadnienie. Technologia na pewno ma wpływ na sen. Minimum godzinę przed snem nie powinniśmy używać telefonu, tabletu, czy komputera. Ilość snu jaką potrzebuje człowiek jest zależna od jego wieku, rodzaju wykonywanej pracy i indywidualnych predyspozycji. Zwykle jest to 6-8 godzin u osoby dorosłej. W czasie snu organizm się regeneruje, obniża się poziom stresu. U dzieci i młodzieży higiena snu jest szczególnie ważna- ilość oglądanych bajek, filmów, gier komputerowych powinna być pod ścisła kontrolą rodziców.