Jaki wpływ na zdrowie ma zestaw słuchawkowy bezprzewodowy?

Jaki wpływ ma zestaw słuchawkowy bezprzewodowy na zdrowie? Używanie zestawu bezprzeowodwego bluetoth zwiększa ryzyko zachorowania na raka?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Problemem, który jest poruszany w świecie naukowym, jest raczej związek pomiędzy używaniem telefonów komórkowych a występowaniem nowotworów mózgu. W świetle dostępnych danych nie istnieją badania, które potwierdzałyby istnienie takiej zależności. Natomiast stosowanie bezprzewodowego zestawu słuchawkowego jest rozwiązaniem, które pozwala na zwiększenie dystansu pomiędzy telefonem i okolicą głowy, a więc mniejsze narażenie mózgu na promieniowanie emitowane przez telefon komórkowy.