W jaki sposób neurolog bada pamięć?

Jak neurolog bada pamięć? Co potem po takich badaniach? Zapisuje jakieś leki? Nie chodzi mi tu o badanie w kerunu Alcheimera. Pytanie zadaje osoba młoda, która ma problemy z pamięcią i koncentracją.eki

Witam. Neurolog przede wszystkim zbiera dokładny wywiad, rozmawia z pacjentem oraz przeprowadza szereg testów oceniających zdolności zapamiętywania i koncentracji. W razie potrzeby może również skierować na badania obrazowe.