Zapytaj lekarza

7 2 8 , 8 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy w tej sytuacji udać się do neurologa czy psychiatry?

Dzień dobry. Mam 24 lata, od kilku miesięcy widzę u siebie problemy mniejsze problemy z pamięcią, problem z koncentracją. Czuję się osłabiony, oraz co jakiś czas pojawiają się bóle głowy. Od kilku tygodni pojawiają się u mnie stany lękowe, dotyczące strachu przed chorobą psychiczną. Czy w tej sytuacji należy się udać do neurologa czy psychiatry?
MĘŻCZYZNA, 24 LAT 2 miesiące temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Polecałabym w pierwszej kolejności wizytę u neurologa, który wykona badanie neurologiczne i sprawdzi czy są jakieś objawy uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. W przypadku wątpliwości zaleci badanie obrazowe głowy, tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny. Gdy neurolog nie znajdzie nic niepokojącego wtedy należy udać się do psychiatry. Zarówno problemy z pamięcią, jak i z koncentracją mogą być spowodowane zaburzeniami depresyjnymi lub lękowymi. Jednak, aby to stwierdzić najpierw należy wykluczyć tło organiczne wyżej wymienionych dolegliwości, a to najlepiej zrobi lekarz neurolog.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy