Czy można wytrenować pamięć?

Jak to jest,że jedni mają świetną pamięć,a drudzy nie? czy trenując pamięć, może ona stać się bardzo dobra?

Witam Pana
Dokładnie trenując pamięć może ona stać się bardzo dobra. Jest to długa i systematyczna praca przynosząca wiele dobrych efektów. Im mamy lepszą pamięć tym jesteśmy efektywniejsi na studiach, w pracy itd. Polecam grupowe treningi pamięci gdzie można pod okiem trenera nauczyć się różnych technik zapamiętywania.
życzę powodzenia
Anna Suligowska

itaj,
pamięć to zdolnośc wynikająca ze stanu centralnego układu nerwowego i treningu,jak też stanu napięcia,który ją ogranicza pod wpływem stresu,przeciążeń intelektu itp.Tak więc najpierw trzeba zbadać podłoże niewydolności a potem to,co zajmuje obecnie uwagę i zając się problemem.który jest być może wazniejszy dla Ciebie niż to,co usiłujesz zapamiętać.Tak to działa w ogólnym zarysie.
Pozdrawiam.

Witam,
pamięć podobnie jak inne funkcje poznawcze podlega treningowi, który zwiększa jej zasoby. Istnieją odpowiednie techniki zwane mnemotechnikami, które można wykorzystywać w procesach zapamiętywania i odtwarzania materiału. Odpowiednich sposobów rozwijania tych umiejętności warto uczyć się pod okiem psychologa lub trenera
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
poznacsiebie.pl