Jak mogę poprawić pamięć?

Dzień dobry Jak polepszyć pamięć żeby łatwiej i szybciej zapamiętywać? Żadne techniki pamięci nie pomagają. Mam 37 lat. Mam ogromne problemy z zapamiętywaniem od dziecka. Przykłady Nie pamiętam co wczoraj jadłam. 5 minut po spotkaniu z koleżanką nie pamiętam o czym rozmawialiśmy. Po wykładach w szkole lub na uczelni nie pamiętam co mówił wykładowca tylko pamiętam ostatnie zdanie przez 5 minut. Często zapominam gdzie coś włożyłam. Zapominam coś kupić. Nie potrafię zapamiętać poleceń do wykonania. Jak byłam dzieckiem stwierdzono u mnie upośledzenie umysłowe. Miałam trudności w nauce. Żeby zapamiętać muszę to robić cały dzień na komputerze przez rok np. Obsługa Microsoft Word. Żeby zapamiętać angielskie słówko i znać jego tłumaczenie to muszę przez cały dzień i przez cały rok codziennie muszę często używać tego słówka. Przez 5 lat nauczyłam się dopiero 50 słówek angielskich Marta

Dzień dobry,

na wstępie gratuluję Pani wytrwałości i chęci uczenia się. Proszę to doceniać w sobie i dalej pracować w ten sposób, rozwijając swoją pamięć. Być może warto używać suplementów w konsultacji z lekarzem homeopatą lub bioterapeutą, który prowadzi sklep z witaminami i suplementami. Proszę też nie krytykować siebie, tylko docenić swoją pracę, stale sobie dziękując, można też skorzystać z zajęć hatha jogi, która wyciszy ciało i w korzystny sposób wpłynie na poprawę zapamiętywania. Życzę powodzenia