Problem z orientacją w terenie

Mam 24 lata. Borykam się z problemami orientacji w terenie, nie zapamiętuję trac, ulic, ciężko mi je odtworzyć w pamięći. Przeczytałem wiele arykułów na ten temat, i problemy takie zazwyczaj wykazują kobiety, a nie mężczyźni. Oczywiście jak w danym miejscu jestem wiele razy to potrafię tam dotrzeć, ale np. jak jestem w nowym miejscu to nie mogę się odnależć, pomimo tego, że wszystkim innym przychodzi to z łatwością. W czym może tkwić mój problem?

Witam,
Każdy człowiek, bez względu na płeć ma indywidualne zdolności procesów poznawczych. Faktycznie, częściej kobiety mają trudności w zapamiętywaniu lokalizacji, aczkolwiek jest też wiele kobiet pracujących w zawodach wymagających takich umiejętności. Za min orientację w przestrzeni odpowiada płat ciemieniowy. Jeśli niepokoi Pana poziom orientacji w terenie, pamięci przestrzennej, warto zwrócić się po diagnozę do neuropsychologa. Przeprowadzi on odpowiednie badania, które pozwolą stwierdzić, czy to, co jest przedmiotem pytania mieści się w granicach normy, czy też nie.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza