Z jakim lekarzem skonsultować problemy z orientacją w terenie?

Dzień dobry,mam pewien problem. Od kiedy pamiętam mam problemy z orientacją w terenie, potrafię się zgubić w okolicach w których bywam często,nie potrafię zapamiętać drogi,czasem nie rozpoznaję miejsca w którym bywam codziennie. brak u mnie również wyobraźni przestrzennej, rzadko chodzę gdziekolwiek sama z obawy, że się zgubię.Do tego dochodzi coś w rodzaju 'blokowania myślenia "szczególnie w sytuacjach stresowych.czasem mam wrażenie, że nie rozumiem i nie jestem w stanie wykonywać prostych czynności. Czasem czuję się jak osoba z niepełnosprawna intelektualnie. Proszę o wskazówkę jakiego lekarza powinnam odwiedzić. Dziękuję z góry za pomoc.
KOBIETA, 28 LAT 8 miesięcy temu

Dzień dobry, myślę, że w tej sytuacji warto byłoby skonsultować się w pierwszej kolejności z neurologiem celem badań neuroobrazowych (np. rezonans magnetyczny głowy) oraz neuropsychologiem celem wykonania badań funkcji poznawczych. Opisywane przez Panią objawy mogą być związane zarówno z odczuwanym niepokojem i stresem, jak i ze zmianami organicznymi - trzeba się temu przyjrzeć i podjąć pracę nad zniwelowaniem lub zminimalizowaniem tych trudności. Pozdrawiam i życzę powodzenia